Responsywne strony internetowe w praktyce


adambyczek
Posty: 26
Rejestracja: 11 maja 2016, 11:58

Responsywne strony internetowe w praktyce

Postautor: adambyczek » 03 gru 2017, 16:26

Czy na dzień dzisiejszy posiadanie responsywnej strony internetowej to już wymóg? Czy roboty wyszukiwarek lepiej oceniają takiego rodzaju strony internetowe w rezultatach wyszukań? A może jest mit agenci interaktywnych, które zajmują się projektowaniem stron internetowych?

Odpowiedź na tak postawione pytania znajdziecie poniżej. Na początku zacznijmy od samego terminu responywnej strony internetowej. Kolokwialnie pisząc, tego typu strony internetowe, idealnie prezentują się na każdego rodzaju urządzeniu. Niezależnie czy są to laptopy czy telefony komórkowe. Tego typu strony internetowe idealnie wyświetlają się na każdym z tych urządzeń, a dodatkowo ich wygląd jest odpowiednio dostosowywany. Elementy graficzne są odpowiednio skalowane do rozmiaru ekranu. Responsywne strony internetowe mogą trochę inaczej wyglądać na komputerach stacjonarnych, a trochę inaczej na smartfonie. Zwyczajowo na urządzeniach mobilnych responsywne strony internetowe mają mniej elementów graficznych. Następnym ważnym aspektem, który przemawia za posiadaniem tego rodzaju strony internetowej to fakt, że coraz więcej użytkowników ogląda strony internetowe na smartfonach. Brak odpowiedniej strony powoduje utratę potencjalnych zleceń. Tak, więc pojawia się aspekt ekonomiczny. Przedsiębiorstwa, które posiadają responwyne strony internetowe mają przewagę nad pozostałymi firmami na rynku.

Następny powód to widoczność strony internetowej w wynikach wyszukiwania. Responsywne strony internetowe są premiowane przez algorytmy wyszukiwarek. Szczególnie dla wyników mobilnych, responswyne strony internetowe mają znaczną przewagę nad stronami, które nie posiadają tej funkcji. Trzeba wyszukać strony internetowe Radom i sami jesteśmy w stanie się przekonać, które strony internetowe mają przewagę w wynikach wyszukiwarki. Czy są to strony internetowe responsywne, a może prawda jest całkiem inna? Właśnie tego typu frazy tanie strony internetowe pokazują jak duże są różnice w bardziej konkurencyjnych branżach. Firmy, które projektują strony internetowe doskonale zdają sobie z tego sprawę, jak istotne jest pozyskanie kontrahentów przez Internet. Rzecz jasna możemy określić to za niewystarczający argument. Lecz w dłuższym czasie firmy, które posiadają niedostosowane strony internetowe przekonają się o tym boleśnie. Niedostatek nowych zleceń może być w przyszłości poważnym problemem dla każdej firmy, która chce się prawidłowo rozwijać.

Dlatego doradzam każdemu rozbudowanie swojej strony internetowej do wersji responwynej. Wydatek na tego rodzaju modernizacje nie jest, aż tak znaczny. A możliwe zyski już tak.

Wróć do „Dziedziniec”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość