Rekonwersja dla żołnierzy - czy ktoś korzystał


adambyczek
Posty: 26
Rejestracja: 11 maja 2016, 11:58

Rekonwersja dla żołnierzy - czy ktoś korzystał

Postautor: adambyczek » 09 sty 2017, 15:23

Dzień dobry. Myślę nad przejściem na wcześniejszą emeryturę, ale nie mam pojęcia gdzie znajdę pracę. Jestem żołnierzem zawodowym i niełatwo będzie dostać pracę w cywilu. No chyba, że jako ochroniarz. Oczywiście żartuję sobie. Jakiś czas temu wszedłem na taki artykuł i nie mam pojęcia jakie wymagania formalne muszę spełnić żeby móc skorzystać z pieniędzy, które są przeznaczone na rekonwersję dla żołnierzy? Inna kwestia to co takie szkolenie mi da w rzeczywistości? Pod pojęciem rekonwersja dla żołnierzy jesteśmy w stanie zapisać praktycznie wszystko: od ochroniarza po wyspecjalizowanego handlowca. Tak, więc mach ochotę poznać opinię ludzi, którzy skorzystali z tego rodzaju kursu i mogą wnieść coś sensownego w temacie.

tolek1980
Posty: 16
Rejestracja: 16 maja 2016, 14:29

Rekonwersja dla żołnierzy - czy ktoś korzystał

Postautor: tolek1980 » 09 sty 2017, 15:36

Część. Nie mam pojęcia co właściwie czytałeś o rekonwersji dla żołnierzy? Jest to bardzo rozbudowane pojęcie i wszystko jest zależne od tego w jaki sposób podejdziesz do tematu. Na rynku jest wiele firm, które oferują kursy dla odchodzących pracowników służb mundurowych. Rekonwersja dla żołnierzy to najprościej mówiąc nabycie nowych kwalifikacji zawodowych, które dadzą ci możliwość znalezienia zatrudnienia po przejściu do cywila. Kwotę jaką dostaniesz na tego typu szkolenie definiuje ustawa. Dlatego należy ją przeczytać. Jeśli pytasz o samą rekonwersję dla żołnierzy to powinno się z niej skorzystać. Natomiast na początku musisz się zastanowić jaką pracę chciałbyś podjąć w cywilu. Dopiero wtedy szukasz odpowiednie szkolenie, które umożliwi ci przebranżowienie się.


Wróć do „Dziedziniec”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości